ISBN: 978-83-64928-19-2 (e-ISBN: 978-83-64928-21-5)

Pharmacon, Marlena Siwiak, Marian Siwiak,

Format: 125x195 mm
496 stron
Oprawa miękka
Rok wydania: 2021

Cena: 39,99


Kup książki na Allegro

Kup książki w sklepie

Wypożycz lub kup PDF w ibuk.pl

Książki w wersji drukowanej są dostępne w dobrych księgarniach, m.in. w Warszawie:

Księgarnia EKONOMICZNA
ul. Grójecka 67
tel. 22 822-90-41

Marlena Siwiak, Marian Siwiak

Pharmacon

tom 1[Opis] [Notka] [Recenzje] [Demo]Autorzy, tworząc fikcję skutecznego wykorzystania nanorobotów w medycynie, napisali intrygującą historię ze znakomitą fabułą i umiejętnie wykreowanymi, realistycznymi bohaterami. Akcja osadzona jest w świecie pracowników nauki, korporacji farmaceutycznych i medycyny. Biolog Niv Sokol, wierzący, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu. Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta?  Pharmacon to pełen rozmachu, ale wciąż będący przede wszystkim opowieścią o człowieku, thriller socjologiczny. Wiele z opisanych w nim zjawisk może wydać się Czytelnikowi aż nazbyt znajomych: utrata zaufania do autorytetów, rozkwit teorii spiskowych i fake newsów, postępujące nierówności, korupcja, populizm, rozkład demokracji, czyli wszystko to, co składa się na współczesny pejzaż.
(zwiń opis)
NOTKA

Marlena Siwiak, ur. 1984, bioinformatyk, badacz danych, doktor biofizyki. Zanim nabawiła się dzieci, była fajna: trenowała sztuki walki, grała w gry fabularne, zwiedziła trzy kontynenty, jeździła konno i koordynowała działalność warszawskiej Mensy. Dziś, rozdarta między pracą zawodową a macierzyństwem, postanowiła poświęcić się pisaniu. Tworzy z mężem, bo sama albo nadal siedziałaby nad pustą pierwszą stroną, albo zaśmiecała kolejną szufladę.

Marian Siwiak, ur. 1980, bioinformatyk i badacz danych. Ukończył doktorski ultramaraton po dekadzie ciężkiej pracy: prania dywanów, noszenia skrzynek, grania w teatrze i telewizji, publicznego kiszenia kapusty, dyrektorowania, a także sporadycznych badań naukowych. Dochrapał się tytułu z biofizyki i zajął zarabianiem drugiego miliona, bowiem pierwszego nigdy nie odnotował na koncie. Tworzy z żoną, bo sam skończyłby dwa rozdziały i upierał się, że tyle wystarczy na powieść.

Wspólnie autorzy opowiadań z gatunku fantastyki naukowej (w „Esensji” i antologii Umieranie to parszywa robota), satyrycznej serii Skontaktujemy się z panem (w „Korpo Voice” i „Towards Data Science” jako We Will Call You), felietonów o tematyce społecznej oraz publikacji naukowych w kilku branżowych periodykach o onieśmielających tytułach.
(zwiń notkę)
RECENZJE

http://www.czyt-nik.pl/recenzje/to-cos-dla-mnie-i-dla-was/

https://www.zbrodniawbibliotece.pl/recenzja/pharmacon

http://soniaczyta.blogspot.com/2021/03/marlena-i-marian-siwiak-pharmacon.html

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2021/03/pharmacon-marlena-siwiak-marian-siwiak.html

https://portalkryminalny.pl/aktualnosci/recenzje/pharmacon-marlena-siwiak-marian-siwiak

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4956522/pharmacon-tom-1/opinia/64395236#opinia64395236


(zwiń recenzje)